Ciekawostki, inteligentny dom.

W tym miejscu sukcesywnie będą pojawiać się nowe, ciekawe informacje, z pomocą których, będą mogli Państwo lepiej poznać możliwości technologii Inteligentnego Domu.

Dlaczego warto mieć inteligenty dom? 

Jeżeli decydujemy się na wybudowanie domu, to staramy się, aby zbudować go nowocześnie, wygodnie i oszczędnie. Oszczędnie w dwóch okresach: w budowie i w użytkowaniu. Coraz częściej Klienci biorą pod uwagę również oszczędność i wygodę w czasie eksploatacji, bo przecież niższe rachunki i duży komfort do duże oszczędności … pieniędzy i czasu. Dzięki technologii Inteligentnego domu możemy:

  • zdalnie lub czasowo zredukować ogrzewania,
  • zdalnie lub czasowo zredukować klimatyzację,
  • powiązać oba powyższe działania z roletami czyli nasłonecznieniem domu
  • nie musimy pamiętać o podlewaniu ogrodu
  • poruszamy się w domu, a światła zapalają się tam gdzie jesteśmy,

Szacuje się, że zastosowanie technologii inteligentnego domu zmniejsza zużycie mediów (energii, wody) o około 30%

 

Jak przygotować się do instalacji inteligentnego domu!?

Sprawa nie wydaje się łatwa, ale tak nie jest. Jak każde przedsięwzięcie, żeby nie było trudne, trzeba się do niego przygotować, trzeba poznać zagadnienia oraz możliwości inteligentnego domu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie projektu instalacji inteligentnego domu.

Musimy pamiętać, że prawidłowe działania systemu inteligentnego domu to działanie zgodne z zamierzeniem i myślą użytkownika. To On w fazie projektu wybiera jak będzie działał obiekt a następnie pod te życzenia będzie dobierany komplet systemów w domu. Oczywiście, w fazie wykonawczej w oprogramowaniu, wiele można zmienić lub zmodyfikować, ale „główna myśl” pozostanie niezmieniona.

Projekt też rozwiązuje wszelkie problemy montażowe i instalacyjne, dzięki czemu Właściciel nie musi w trakcie prac budowlanych angażować swojego czasu.

Życzymy miłej lektury i zapraszamy ponownie…